fbpx
Zestawy mebli do salonu co się przyda?
zestawy mebli do salonu

Salon to po jadalni najczęściej użytkowane miejsce w całym domu i jednocześnie jego najbardziej reprezentacyjny punkt. Oddaje on charakter naszego domu, jest pomieszczeniem, w którym uzewnętrznione są nasze preferencje i upodobania, jest swoistą wizytówką. Dlatego ważnym jest aby jego wystrój był zgodny z naszym gustem i aby był funkcjonalny i spełniał nasze oczekiwania.

Wybór mebli do salonu to prawdziwe wyzwanie. Oprócz tego, że mają służyć nam przez długi czas, to ich design musi nam się podobać i wzbudzać podziw. Przecież pokój dzienny to nie tylko miejsce codziennego odpoczynku, ale również główny punkt, w którym przyjmujemy gości. Przestrzeń idealnego salonu powinna charakteryzować się nieprzekombinowanym, przyjemnym dla oka designem i komfortowym rozplanowaniem. Z tychże powodów najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze mebli są walory estetyczne, komfort użytkowania oraz wielkość pomieszczenia.

Komponując wyposażenie pokoju dziennego możemy sami dobierać każdy, najmniejszy element, tu mowa o meblach na wymiar albo zdecydować się na gotowe zestawy mebli. Idealnie skomponowany zestaw powinien zawierać wszystkie niezbędne elementy, które zapewnią nam komfortowe warunki do relaksu i zezwolą na przechowywanie różnorodnych akcesoriów, dekoracji i sprzętów.

Z czego składa się zestaw mebli do pokoju dziennego?

Nowoczesne systemy meblowe do salonu składają się z atrakcyjnych i solidnie wykonanych elementów. Po za kompletem wypoczynkowym, który jest głównym punktem wyposażenia każdego salonu do najczęściej wybieranych zalicza się: 

  • Szafkę RTV, która służy do atrakcyjnego zaaranżowania miejsca dla telewizora, sprzętu audio-wizualnego oraz tak bardzo popularnych konsoli gier. Szafka RTV pomoże nam na poukładane przechowywanie kolekcji filmów, gier oraz ulubionych płyt;
  • Komodę – mebel idealnie nadający się do przechowywania stołowej zastawy, szkła i innych akcesoriów, jest popularnym miejscem do postawienia ozdobnych ramek z fotografią najbliższych. Na komodzie często stoi lampa, będąca dodatkowym, nastrojowym źródłem światła;
  • Witrynę, w której pięknie prezentują się ozdobne elementy wykonane ze szkła lub kryształu, cenne pamiątki z podróży, elementy kolekcjonerskie i inne wartościowe dla nas przedmioty;
  • Regał to idealne, ale też bardzo modne miejsce do wyeksponowania posiadanych zbiorów literatury, poradników, przewodników i innych książek, Świetnie sprawdza się w roli oddzielenia od siebie poszczególnych stref salonu, np. jadalnej od wypoczynkowej;
  • Ławę – stolik kawowy, który najczęściej znajduje się w towarzystwie kanapy lub narożnika, przy nim wypijemy kawę i zjemy ciastko, na nim postawimy przekąski podczas oglądania ulubionych seriali i programów telewizyjnych;
  • Stół z krzesłami – nieodzowny podczas wspólnych posiłków, miejsce rozmów, rodzinnych rozgrywek gier planszowych, serce rodzinnego życia. To przy stole podejmujemy ważne decyzje, odbywamy rodzinne narady, planujemy wspólne zakupy, wakacje;
  • Półkę wiszącą, na której możemy ustawić dekoracyjne, nastrojowe świece i inne drobne dekoratywne przedmioty;
  • Ważnym elementem dopełniającym aranżację salonu są oświetlenie, dodatki dekoracyjne i inne akcesoria

Zestawy mebli do salonu – dlaczego warto?

Podstawową zaletą przygotowanych przez sklepy zestawów mebli do salonu jest to, że jest to pasujący do siebie komplet. Niezależnie od tego na jaką konfiguracje się zdecydujemy i które podzespoły wybierzemy do salonu, w każdym przypadku będą stanowiły one harmonijną całość. Nie pojawią się problemy typu różnice w odcieniu i teksturze tapicerki czy barwie drewna. Łatwiejsze również będzie dokonanie wyboru koloru ścian oraz dodatkowych ozdób i akcesoriów.

Kolejną zaletą jest duża oszczędność. Zestawy mebli do salonu bardzo często są tańsze niż indywidualne kupno poszczególnych komponentów i w ten sposób kompletowanie wyposażenia. Warto poświęcić trochę czasu na przeglądniecie promocji i porównanie cen – niejednokrotnie zdarza się, że dany zestaw można znaleźć taniej lub w specjalnej ofercie. Dzieje się tak, dlatego że salony meblowe częściej i chętniej decydują się na obniżkę całego zestawu aniżeli pojedynczych modeli.  

Meble systemowe to możliwość ich indywidualnego doboru w komplet pasujący do naszego salonu. To my sami decydujemy, z ilu i z których części będą się składał nasz zestaw.

Czym się charakteryzują nowoczesne zestawy do salonu?

W dzisiejszych wnętrzach rządzi nowoczesna klasyka, rozwiązanie, które łączy minimalizm kształtu mebli z klasycznymi, ponadczasowymi materiałami. Oszczędność formy i bogactwo surowca to dwa przeciwstawne określenia, które nie muszą się wykluczać, ale wręcz doskonale ze sobą współgrają. Design nowoczesnych mebli systemowych pięknie się harmonizuje z ich ergonomicznością. 

Decydując się na urządzanie salonu w stylu nowoczesnym, musimy wziąć pod uwagę fakt, że jak wspomniane jest wcześniej, stylem tym rządzi prostota i umiarkowanie. Takie też są zestawy mebli oferowane w salonach.

Podczas podejmowania decyzji odnośnie stylu aranżacji powinniśmy wziąć pod uwagę wymaganą funkcjonalność salonu. Czy w salonie będziemy wspólnie spożywać posiłki a także czy potrzebujemy w pokoju dziennym dodatkowego miejsca na spania? Salon z jadalnią powinien być wyposażony w odpowiedni stół. Warto dopasować jego rozmiar do ilości użytkowników. Jeśli salon jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, wówczas pomyślmy nad zakupem stołu rozkładanego. W przeciwnym wypadku lepszym rozwiązaniem będzie stolik kawowy – ława.  Jeżeli salon ma pełnić funkcje sypialni dla okazjonalnych gości koniecznym będzie zakup narożnika lub kanapy wyposażonych w opcję spania.

Podczas wyboru mebli trzeba mieć na uwadze, iż w nowoczesnych salonach stawiamy wyłącznie te meble, które rzeczywiście będą tam nieodzowne. W ten sposób zapewniamy sobie większą powierzchnię użytkową salonu. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, których powierzchnia jest mała. Duże masywne meble sprawdzą się jedynie w przestronnym pomieszczeniu. Powszechnie wiadomym jest, iż zbyt duża ilość mebli w salonie będzie powodowała, że pokój będzie się wydawał dużo mniejszy od jego rzeczywistego rozmiaru. 

Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych zestawów mebli do salonu są elementy dekoracyjne i akcesoria, dzięki którym nadamy wnętrzu charakteru, postawimy przysłowiową kropkę nad „i”. Salon zyskuje dzięki nim swój urok. Mówimy tu o poduszkach fantazyjnie ułożonych na kanapie, lekkich, zwiewnych zasłonach, oryginalnej lampie podłogowej, ciekawych ramkach z fotografiami, egzotycznej ceramice przywiezionej z podróży czy też dywanie w intensywnej, kontrastującej barwie.  To dzięki starannie przemyślnym ozdobom meble systemowe będą pasowały do praktycznie każdego salonu niezależnie od stylu aranżacji i wielkości.

W podsumowaniu:

Zestawy mebli do salonu czy inaczej nowoczesne meble modułowe to przede wszystkim możliwość stworzenia indywidualnej i niepowtarzalnej aranżacji przy wykorzystaniu gotowych podzespołów.

Ponieważ każdy zestaw składa się z kilku elementów, które można dowolnie ze sobą zestawiać a wybór poszczególnych części jest kwestią indywidualną można więc zakupić wszystkie komponenty bądź tylko niektóre z nich. Tego typu meble są niezwykle atrakcyjne a to że są gotowe wcale nie musi ich dyskredytować. Wręcz przeciwnie, bez względu na wielkość pomieszczenia możemy przygotować wystrój, spełniający nasze oczekiwania pod kątem użyteczności i wrażeń estetycznych. Przemyślane rozmieszczenie i właściwa konfiguracja zestawu pozwala atrakcyjnie zaaranżować małe oraz duże wnętrze.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

TOP