fbpx
Jak dobrać krzesła do stołu? Poradnik meblowy
Piękny zestaw jasnych krzeseł do stołu

Krzesła do salonu i jadalni

Urządzenie salonu czy jadalni to nie lada wyzwanie , ponieważ zawsze chcemy, aby nasze mieszkanie wyglądało idealnie. Obecnie sklepy internetowe i stacjonarne salony meblowe zasypują nas różnorodnością modeli, fasonów i kolorów krzeseł, co sprawia że ciężko dokonać właściwego wyboru. Nie zawsze to co podoba nam się w sklepie czy na zdjęciu będzie dobrze wyglądać w domu, a idealne dopasowanie do stołu i innych mebli graniczy z cudem. Szczególnie uciążliwa jest sytuacja, w której mamy już stół i poszukujemy do niego odpowiednich krzeseł. Dzieje się tak z wielu powodów, a mianowicie zdarza się że zakup stołu wraz z krzesłami stanowi zbyt duży wydatek, albo używane dotąd meble są już zbyt zużyte i trzeba je wymienić na nowe, podczas gdy stół ciągle prezentuje się wspaniale, bywa również że idealnego stołu nie można kupić w komplecie z krzesłami. Poniżej podpowiemy jak dobrać krzesła do stołu i znaleźć idealne rozwiązanie, zapraszamy do lektury.

jak dobrać krzesła do stołu

Na co zwrócić uwagę dobierając krzesła do stołu?

Odpowiednie krzesła bez względu na ich umiejscowienie i styl powinny być przede wszystkim wygodne. Dlatego muszą być stabilne, ich siedzisko i oparcie powinno znajdować się na odpowiedniej wysokości i zajmować wskazaną szerokość. Muszą również swobodnie chować się pod blat stołu, aby nie zajmować niepotrzebnie miejsca, gdy nie są używane. Takie meble wykonuje się z wysokiej klasy komponentów, dzięki którym zyskują one wyżej wymienione cechy. Jakość wykorzystanych materiałów wpływa nie tylko na wygląd, estetykę i łatwość w utrzymaniu w czystości, ale też sprawia, że są one znacznie trwalsze i odporne na uszkodzenia. W związku z tym zakup krzeseł wykonanych z takich składników będzie inwestycją na lata. Przez to właśnie bez obaw można kupić krzesła z tapicerowanym obiciem, które wiodą prym w tej kategorii, dlatego że nie ulegną łatwo zniszczeniu czy zabrudzeniu, ponieważ wykorzystane tkaniny są zazwyczaj łatwe do wyczyszczenia lub nawet plamoodporne.

Łączenie stylów, kolorów i kształtów

Okazały stół wraz z krzesłami to wizja idealnej jadalni bądź kuchni niejednej pani domu. Jednak te koncepcje nie zawsze się pokrywają, ponieważ każdy z nas ma inny pomysł na wnętrze. Jedni wolą styl klasyczny, inni nowoczesny jeszcze inni mix. Co w takim razie wybrać? Jak dopasować krzesła do wybranego stołu? Czy można połączyć różne style i kolory?

Zwolennicy klasyki

Miłośnikom klasyki polecamy dopasować krzesła do stołu nie tylko pod względem kolorystycznym, ale też dobrać je w takim samym stylu. Takie połączenie nada wnętrzu klasycznej elegancji  i harmonii. Sprawi to że całość będzie wyglądała jak komplet, a ponadto ciężko będzie odróżnić czy jest to rzeczywiście jedność, czy może jednak połączenie dwóch osobnych charakterów. Przykładem takiego zestawienia może być stół Andrzej i krzesła Helena dostępne tutaj.

Krzesło Milo

Zatwardziali moderniści

Zwolennicy nowoczesnej formy mają w tym względzie znacznie większe pole do popisu. A powodem tego jest to, że połączenie stylów, kolorów i formy nawet nie trafione mogą przemienić w zamierzone. W tym przypadku niezależnie od posiadanego stołu, krzesła mogą mieć różny kształt, kolor, fason czy styl, a pomimo to będą dobrze wyglądać. Taki mix jest jednak dość odważnym i niekonwencjonalnym wyborem, w związku z czym proponujemy nie łączyć wszystkich różnorodnych cech, ale postawić na jedną właściwość i kierować się jej kryterium.

Miękkie wygodne krzesło pomarańczowe

Takim atrybutem może być jeden wspólny kolor, który połączy krzesła w różnych formach i stylach. Mimo to rezultat będzie niespotykany, wyjątkowy i przede wszystkim rozbudzi inwencję twórczą oraz nada wnętrzu niespotykanego charakteru.

Innym przymiotem może zostać materiał wykonania całego mebla. Krzesła w różnych kolorach i kształtach, jednak wykonane z tego samego tworzywa np. drewna z pewnością stworzą wyjątkową całość, która zachwyci i sprawi modernistyczne wrażenie.

Następnym przymiotem może również stać się styl wykonania krzesła, który spoi meble w całość nie zważając na różnice w kolorach czy kształtach. W końcu wiele jest krzeseł wykonanych w stylu nowoczesnym czy wiktoriańskim, ale nie wszystkie są takie same. To co je różni w tym przypadku może stać się ich cechą łączącą.

Podziel się:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

TOP