Drewniane Łóżko do Sypialni Jaki Rodzaj Drewna Najlepszy?
Drewniane Łóżko do Sypialni Jaki Rodzaj Drewna

Dlaczego gatunek drewna użyty do produkcji łóżka ma duże znaczenie?

W sprzedaży występuje wiele różnych modeli łóżek wykonanych z rozmaitych rodzajów drewna. Poszczególne gatunki drzew wyróżniają się miedzy sobą twardością, sprężystością czy też wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym różnią się także kolorystyką czy układem słojów, co ma duże znaczenie jeśli chodzi o ich  ogólną estetykę. w dużym stopniu wpływa na ich estetykę. Dlatego też wybór odpowiedniego modelu łóżka nie jest wcale taka łatwą decyzja jak mogłoby się wydawać i trzeba odpowiednio ją przemyśleć.

Wśród najczęściej wybieranych przez klientów są łóżka produkowane z drewna dębowego, bukowego, sosnowego oraz brzozowego.

Łóżko drewniane białe na nóżkach

Drewniane Łóżko do Sypialni Jaki Rodzaj Drewna Najlepszy? – Cechy charakterystyczne

Wybór odpowiedniego rodzaju drewna przy zakupie łóżka drewnianego jest bardzo ważny. Zarówno sam wygląd jak i jego trwałość zależy w główniej mierze właśnie od rodzaju wykorzystanego do jego produkcji drewna.

  • Drewno dębowe 

Drewno dębowe to tradycyjny i sprawdzony materiał wykorzystywany do produkcji mebli już od wieków. Jest to drewno ciężkie i twarde, dlatego można mieć pewność, że kupując łóżka właśnie z tego rodzaju drewna będzie ono masywne i solidne, a co za tym idzie bardzo wytrzymałe. Dąb jest liderem, jeśli chodzi o gatunki drewna wykorzystywane do produkcji mebli. Charakterystyczne dla drewna dębowego są występujące liczne sęki o ciemnym zabarwieniu. Łóżko dębowe będzie idealnym wyborem dla osób, które pragną, aby mebel ten posłużył im przez długie lata.

  • Drewno bukowe 

Drewno bukowe jest materiałem nieco mniej ciężkim i twardym niż drewno dębowe, ale wykonane z niego meble również są dość wytrzymałe. Łóżka z drewna bukowego są częstym wyborem do sypialni dziecięcych oraz młodzieżowych. Drewno bukowe jest zazwyczaj jasne, a rysunek słojów jest w nim lekko widoczny. Meble wykonane z drewna bukowego można ocenić jako te ze średniej półki cenowej.

  • Drewno sosnowe 

Drewno sosnowe wyróżnia się lekkością i jest bardzo łatwe w obróbce. Przede wszystkim warto zdecydować się na zakup łóżka sosnowego, ponieważ mebel ten jest niezwykle uniwersalny. Drewno sosnowe wyróżnia się jasnym odcieniem, który dopasuje się praktycznie do każdej aranżacji, ponadto meble wykonane z drewna sosnowego są stosunkowo niedrogie. Jednak przez to, że drewno jest dość miękkie, może okazać się nietrwałe przy dłuższym użytkowaniu.

  • Drewno brzozowe 

Drewno brzozowe jest stosunkowo miękkie, a zarazem dość ciężkie. Ponadto brzoza jest trwałym i wytrzymałym materiałem. Meble brzozowe wykazują dużą odporność różnego rodzaju obicia czy też zarysowania. Łóżko brzozowe będzie więc świetnym wyborem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość i naturalny wygląd.

Meble drewniane dąb palony sypialnia aranżacja ATLANTA

Atuty łóżek drewnianych

Drewniane łóżko bez wątpienia wyróżnia się wieloma zaletami bez względu na rodzaj użytego drewna, przede wszystkim:

  • Drewno to naturalny materiał, który jest bardzo przyjazny dla zdrowia i zalecany alergikom
  • Łóżka wyprodukowane ze sklejki nigdy nie będą dorównywać trwałością, wytrzymałością i solidnością tym które wykonane są z litego drewna.
  • Kolejną zaletą drewnianych łóżek jest ich ponadczasowość i uniwersalność. Modele łóżek wykonane z drewna będą doskonale prezentować się zarówno we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.
  • Drewniane łóżko stanowi synonim klasy oraz elegancji. Ponadto charakteryzuje się szlachetnym wyglądem i mnogością stylistyki zaczynając od prostych, klasycznych wzorów a kończąc na wyszukanych kształtach oraz zdobieniach.
  • Decydując się na wybór drewnianego łóżka mamy pewność, że będziemy posiadaczami w pełni unikatowego oraz niepowtarzalnego mebla. Każde drewno wyróżnia się innym układem słojów i różni się w pewnym stopniu zabarwieniem.
Drewniane meble do sypialni aranżacja MASERI

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

TOP